Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak jsem žádal o dotaci na nové čuňasky

2. 04. 2017 7:36:01
Rád chodím do práce pěšky, čímž prý jsem exot. Protože je to tam a zpátky šest kilometrů, tak časem vždy botky zvané čuňasky prošoupu a musím si koupit nové. Za ta léta by nás možná vyšlo levněji, kdybych jezdil do práce autem.

I požádal jsem tradičního prodejce při koupi nových čuňasek o záruku na pět let nebo na tisíc kilometrů, jakož i na záruku mobility – tak jako to kousek vedle dělá prodejce aut. Dostalo se mi toliko strohého poučení, že pokud nechci boty prošoupat, tak ať v nich nechodím.

Co kdyby mi na nové čuňasky něco přihrála místní pobočka zdravotní pojišťovny? Však chůze je zdravá, já ji udatně propaguji a ještě poctivě platím pojistné. „Když můžete denně chodit do práce a zpátky šest kilometrů, tak nemáte nárok vůbec na nic“ vyprovodila mne paní přepážková pobočková, „a navíc prý nesbíráte víčka - že se nestydíte, člověče!“

Na sociálku jsem raději ani nešel, pamětliv loňské rvačky s kerberosem, když jsem na pobočku přišel lišácky vyzvídat, jak naložili s mými odvody sociálního pojištění za rok 2015.

„Tak zkus požádat o dotaci,“ pravila manželka, „dnes jsou dotace na kdejakou pitomost, tak třeba budou i na prošoupané čuňasky. Však platíš daně jako mourovatej!“

To je pravda. Za daně, které jsem naší vlasti od roku 1987 mourovatě odvedl, bych si dnes mohl koupit Rolls-Royce včetně pikolíka s psími dečkami a šampaňským na pozlaceném tácu pro obsloužení cestujících na zadních sedadlech. Tak proč by mi na oplátku stát prostřednictvím úřadu nemohl píchnout aspoň s těmi prošoupanými čuňaskami?

Já: Vážený úřade, žádám tímto o dotaci na výměnu prošoupaných čuňasek.

Úřad: Vážený pane, Vaši žádost registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme Vás o vyplnění přiloženého formuláře žádosti o dotaci na výměnu prošoupaných čuňasek.

Já: Vážený úřade, v příloze Vám formulář posílám.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme o dodatečné vyplnění kolonky „počet prošoupaných čuňasek“.

Já: Vážený úřade, počet prošoupaných čuňasek: 2.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme o zdůvodnění Vámi uvedeného počtu prošoupaných čuňasek.

Já: Vážený úřade, počet prošoupaných čuňasek jsou dvě, poněvadž mám dvě nohy.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme o specifikaci, kolik prošoupaných čuňasek je levých a kolik pravých.

Já: Vážený úřade, jedna čuňaska je levá, poněvadž mám jednu nohu levou, a jedna čuňaska je pravá, poněvadž mám jednu nohu pravou.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme o kontrétní popis, k čemu prošoupané čuňasky používáte.

Já: Vážený úřade, čuňasky používám k chůzi do práce a zpátky.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme o zdůvodnění Vámi uvedeného způsobu používání prošoupaných čuňasek.

Já: Vážený úřade, čuňasky používám, protože kdybych šel bos po ulici do práce, vypadal bych jako blázen.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....), musíme však konstatovat její nedostatečnost. Vypracujte prosím detailní posouzení využitelnosti prošoupaných čuňasek.

Já: Vážený úřade, to je jako co?

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a sdělujeme, že na základě regulí Výboru pro komplexní posuzování žádostí o dotace na výměnu prošoupaných čuňasek je údaj o počtu a využitelnosti jednotlivých čuňasek neoddělitelnou součástí všech projektů regionálních dotačních programů na výměnu prošoupaných čuňasek. Pro posouzení využitelnosti prošoupaných čuňasek je závazná Směrnice Evropského výboru pro stanovení příčin prošoupání čuňasek. Koeficienty využitelnosti prošoupaných čuňasek pro jednotlivé druhy činností jsou uvedeny na str. 347 „Metodického pokynu pro podávání žádostí o dotace na výměnu prošoupaných čuňasek“, který je k dispozici na příslušném ministerstvu každého členského státu EU.

Já: Vážený úřade, takovou hovadinu dělat nebudu a žádám Vás, abyste si Vaši dotaci strčil za klobouk.

Úřad: Vážený pane, Váši žádost registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme Vás o vyplnění přiloženého formuláře žádosti o strčení dotace za klobouk.

Že ona ta moje drahá polovička zase měla pravdu – že dnes jsou dotace na kdejakou pitomost? Inu, když má úřad připraven dotační program na čuňasky, aniž by si ověřil, co to je - proč by tedy nemohl mít dotační program na pitomost? Co je pitomost, to přeci každý ví. Nebo ne?

Autor: Zdeněk Šindlauer | neděle 2.4.2017 7:36 | karma článku: 30.42 | přečteno: 1069x

Další články blogera

Zdeněk Šindlauer

Pohádkové nádraží je, když ...

... když je nádraží jako z pohádky – to dá rozum. No dobře, ale – z jaké pohádky? Správná pohádka se přeci hemží moudrými králi, zlatovlasými princeznami, případně draky, loupežníky, nebo aspoň trpaslíky.

12.11.2017 v 7:35 | Karma článku: 24.03 | Přečteno: 413 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Padesát miliónů koleček hlíny

aneb navozit někam dva a půl miliónů kubíků - to je docela dost, že? Na to by mi ruplo pěkných pár pracovních víkendů. Ostatně, takovou pařbu by nerozdýchalo ani kolečko vypiplané v nějaké renomované kolečkárně.

5.11.2017 v 7:35 | Karma článku: 23.09 | Přečteno: 565 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Jak jsme testovali prototyp zvětšovatelny druhé generace

Zvětšovatelna je místnost, kam donesete něco malé, a odnesete si to velké. Třeba máte nějaký malý problém, pročež šup s ním do zvětšovatelny, a hle - máte problém jako Brno.

15.10.2017 v 7:35 | Karma článku: 18.08 | Přečteno: 354 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

To nic, pane. Tady už bylo bláznů ...

A všichni tady trčeli tak jako vy a čekali, až pojede vlak. A taky jako vy přešlapovali, posmrkávali, podupávali, plašili se z každého záchvěvu vánku a nadávali, že tu stojej jako blázni, zatímco ten zatracenej vlak furt nejede.

8.10.2017 v 7:35 | Karma článku: 25.42 | Přečteno: 876 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Martin Faltýn

Dřěvo sě šišou odievá

Což není nic jiného než parafráze názvu známé české středověké lyrické básně. Nuže, na jaře listí - na podzim šišky. Ale lyriku ode mne nečekejte, spíše pár fotografií a úvah.

23.11.2017 v 18:00 | Karma článku: 4.82 | Přečteno: 161 | Diskuse

Klára Tůmová

Nechoď pryč!

"Miláčku, poď domů, já fakt musim jít!" Koukám na hodinky, což v zimní výbavě není jen tak, a přemýšlím, zda má ještě cenu stresovat se tímhle autobusem, když za chvilku jede další...

23.11.2017 v 17:01 | Karma článku: 9.06 | Přečteno: 244 | Diskuse

David Vlk

Pane, vy jste čuňas, aneb rána jsou již chladná a vánoce za rohem.

V kapse mi šustí pytlík na psí hovínka a já čekám. Včera jsem zrovna četl, jak je takový hovínko pro horolezce na Nanga Parbatu vítaným zdrojem životodárného tepla.

23.11.2017 v 14:36 | Karma článku: 30.73 | Přečteno: 1043 | Diskuse

Petr Omelka

Gitans - cikáni po francouzsku

"Svoboda je poznaná nutnost," prohlásil kdysi jeden vousatý chlapík. Měl pravdu. Cikáni to ale věděli od nepaměti.

23.11.2017 v 14:03 | Karma článku: 23.56 | Přečteno: 1083 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Dobrá fotka je ulovením vzácného momentu, co neumře časem (obhajoba vítězného snímku)

Stejně jako to říkáme o dobré reportáži, co vytáhne věc v čase aktuálním na světlo boží, ale dobrá, čtivá a platná obsahem a poselstvím je i za sto let. Jako se zdaří stejné malíři, jako Michelangelův David má v očích odhodlání

23.11.2017 v 13:17 | Karma článku: 14.83 | Přečteno: 517 | Diskuse
Počet článků 442 Celková karma 26.44 Průměrná čtenost 1444

Jsem relativně zachovalý daňový poplatník, vybavený jednou manželkou, dvěma dítky, pěti křížky v baťochu na hřbetě, jakož i dvaceti nadnormativními centimetry a kilogramy; dlouholetý technik strojař; zvědavý čtenář; příležitostný pisálek a kreslíř pro radost; občasný tramp a osamocený tulák; milovník krajin všeho druhu, železnic, češtiny a srandy. O věcech veskrze železničních jsem vypotil asi tisíc obrázků, šest knížek a sbírku statí, třeba tady: http://www.zelpage.cz/?story=1&autor=7675

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Co právě poslouchám

více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.