Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak jsem žádal o dotaci na nové čuňasky

2. 04. 2017 7:36:01
Rád chodím do práce pěšky, čímž prý jsem exot. Protože je to tam a zpátky šest kilometrů, tak časem vždy botky zvané čuňasky prošoupu a musím si koupit nové. Za ta léta by nás možná vyšlo levněji, kdybych jezdil do práce autem.

I požádal jsem tradičního prodejce při koupi nových čuňasek o záruku na pět let nebo na tisíc kilometrů, jakož i na záruku mobility – tak jako to kousek vedle dělá prodejce aut. Dostalo se mi toliko strohého poučení, že pokud nechci boty prošoupat, tak ať v nich nechodím.

Co kdyby mi na nové čuňasky něco přihrála místní pobočka zdravotní pojišťovny? Však chůze je zdravá, já ji udatně propaguji a ještě poctivě platím pojistné. „Když můžete denně chodit do práce a zpátky šest kilometrů, tak nemáte nárok vůbec na nic“ vyprovodila mne paní přepážková pobočková, „a navíc prý nesbíráte víčka - že se nestydíte, člověče!“

Na sociálku jsem raději ani nešel, pamětliv loňské rvačky s kerberosem, když jsem na pobočku přišel lišácky vyzvídat, jak naložili s mými odvody sociálního pojištění za rok 2015.

„Tak zkus požádat o dotaci,“ pravila manželka, „dnes jsou dotace na kdejakou pitomost, tak třeba budou i na prošoupané čuňasky. Však platíš daně jako mourovatej!“

To je pravda. Za daně, které jsem naší vlasti od roku 1987 mourovatě odvedl, bych si dnes mohl koupit Rolls-Royce včetně pikolíka s psími dečkami a šampaňským na pozlaceném tácu pro obsloužení cestujících na zadních sedadlech. Tak proč by mi na oplátku stát prostřednictvím úřadu nemohl píchnout aspoň s těmi prošoupanými čuňaskami?

Já: Vážený úřade, žádám tímto o dotaci na výměnu prošoupaných čuňasek.

Úřad: Vážený pane, Vaši žádost registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme Vás o vyplnění přiloženého formuláře žádosti o dotaci na výměnu prošoupaných čuňasek.

Já: Vážený úřade, v příloze Vám formulář posílám.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme o dodatečné vyplnění kolonky „počet prošoupaných čuňasek“.

Já: Vážený úřade, počet prošoupaných čuňasek: 2.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme o zdůvodnění Vámi uvedeného počtu prošoupaných čuňasek.

Já: Vážený úřade, počet prošoupaných čuňasek jsou dvě, poněvadž mám dvě nohy.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme o specifikaci, kolik prošoupaných čuňasek je levých a kolik pravých.

Já: Vážený úřade, jedna čuňaska je levá, poněvadž mám jednu nohu levou, a jedna čuňaska je pravá, poněvadž mám jednu nohu pravou.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme o kontrétní popis, k čemu prošoupané čuňasky používáte.

Já: Vážený úřade, čuňasky používám k chůzi do práce a zpátky.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme o zdůvodnění Vámi uvedeného způsobu používání prošoupaných čuňasek.

Já: Vážený úřade, čuňasky používám, protože kdybych šel bos po ulici do práce, vypadal bych jako blázen.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....), musíme však konstatovat její nedostatečnost. Vypracujte prosím detailní posouzení využitelnosti prošoupaných čuňasek.

Já: Vážený úřade, to je jako co?

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a sdělujeme, že na základě regulí Výboru pro komplexní posuzování žádostí o dotace na výměnu prošoupaných čuňasek je údaj o počtu a využitelnosti jednotlivých čuňasek neoddělitelnou součástí všech projektů regionálních dotačních programů na výměnu prošoupaných čuňasek. Pro posouzení využitelnosti prošoupaných čuňasek je závazná Směrnice Evropského výboru pro stanovení příčin prošoupání čuňasek. Koeficienty využitelnosti prošoupaných čuňasek pro jednotlivé druhy činností jsou uvedeny na str. 347 „Metodického pokynu pro podávání žádostí o dotace na výměnu prošoupaných čuňasek“, který je k dispozici na příslušném ministerstvu každého členského státu EU.

Já: Vážený úřade, takovou hovadinu dělat nebudu a žádám Vás, abyste si Vaši dotaci strčil za klobouk.

Úřad: Vážený pane, Váši žádost registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme Vás o vyplnění přiloženého formuláře žádosti o strčení dotace za klobouk.

Že ona ta moje drahá polovička zase měla pravdu – že dnes jsou dotace na kdejakou pitomost? Inu, když má úřad připraven dotační program na čuňasky, aniž by si ověřil, co to je - proč by tedy nemohl mít dotační program na pitomost? Co je pitomost, to přeci každý ví. Nebo ne?

Autor: Zdeněk Šindlauer | neděle 2.4.2017 7:36 | karma článku: 29.99 | přečteno: 1040x

Další články blogera

Zdeněk Šindlauer

Rozkaz zněl jasně: žena s koženou brašnou nesmí projet!

Napínavými příběhy se jen hemžím. No, ona je to v podstatě taková mravenčí práce, blogy a zase blogy ... nu tedy dobrá.

23.7.2017 v 7:35 | Karma článku: 22.85 | Přečteno: 1264 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Tisíc a jedna cesta z práce domů

Takový exot, abych si počítal cesty z práce domů, nejsem, pročež onen tisíc budiž brán literárně. Ačkoli - není daleko větší exot ten, kdo nechá auto ve firmě a jako soumar se táhne tři kiláky domů po svých?

16.7.2017 v 7:35 | Karma článku: 22.48 | Přečteno: 461 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Sice nevíme co, ale rozhodně to zakazujeme

Ono se určitě něco najde. Cožpak může kdejaký vašnosta jen tak bloumat světem a dělat si, co ho napadne? Ještě by mohl i začít nekontrolovaně přemýšlet a nakonec by kul nekalé pikle proti našemu pokrokovému zřízení.

9.7.2017 v 7:35 | Karma článku: 26.42 | Přečteno: 899 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Jsem s mobilem aspoň na úrovni A1?

U jazyků už dávno existují úrovně od A1 (poznám, že to není česky) až po C2 (používám i ty nejdrsnější nadávky), tuhle ale jedna personalistka děla, že podobně se prý hodnotí také schopnosti zaměstnance využívat mobil a počítač.

2.7.2017 v 7:35 | Karma článku: 23.54 | Přečteno: 739 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Helena Vlachová

Co komunisté skrývali

Každá totalita je pro člověka špatná. Ať jde o nacismus, nebo o komunismus, žádná z nich nepřináší nic pěkného

26.7.2017 v 6:08 | Karma článku: 14.62 | Přečteno: 556 | Diskuse

Milan Radek

Krev není voda, a gay adopce to nezmění

Chápu 4% populaci když mají své děti, musí mít na ně právo jako každý jiný i v případě rozvodu. Ale adopce cizích dětí je jiné kafe. Ne adopce v nutnosti - sirotkovi je lépe u homo strýčka než v sirotčinci, ať už to dnes nazývají

25.7.2017 v 23:48 | Karma článku: 29.37 | Přečteno: 593 | Diskuse

Libuse Palkova

Židovské arabsky psané písemnictví

Vzhledem k tomu, jaké vztahy dnes panují mezi Židy a Araby může se zdát divné, že by něco takového jako židovsko-arabská literatura vůbec existovalo.

25.7.2017 v 21:37 | Karma článku: 9.85 | Přečteno: 283 | Diskuse

Jana Slaninová

Slaninové extáze od Slaniny

Nemusíte se nechat zvát od chlapa na večeři do luxusního podniku. Stačí, když máte chlapa s fantazií, který neváhá vám způsobit blaho. Prozradím tajemství onoho činu.

25.7.2017 v 20:20 | Karma článku: 13.47 | Přečteno: 355 | Diskuse

Mirka Švarcová

Když žena jen vychovává děti

"To víš, holka, doba pokročila, chceme si vydělat svoje prachy, mít pěkný kozy a vůbec..nechceme sedět doma a čekat na mužíčka než nám přinese nějakou tu korunu, za kterou nakoupíš jídlo, zaplatíš dětem plíny a konec."

25.7.2017 v 17:41 | Karma článku: 14.95 | Přečteno: 641 | Diskuse
Počet článků 428 Celková karma 22.98 Průměrná čtenost 1461

Jsem relativně zachovalý daňový poplatník, vybavený jednou manželkou, dvěma dítky, pěti křížky v baťochu na hřbetě, jakož i dvaceti nadnormativními centimetry a kilogramy; dlouholetý technik strojař; zvědavý čtenář; příležitostný pisálek a kreslíř pro radost; občasný tramp a osamocený tulák; milovník krajin všeho druhu, železnic, češtiny a srandy. O věcech veskrze železničních jsem vypotil asi tisíc obrázků, šest knížek a sbírku statí, třeba tady: http://www.zelpage.cz/?story=1&autor=7675

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Co právě poslouchám

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.