Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak jsem žádal o dotaci na nové čuňasky

2. 04. 2017 7:36:01
Rád chodím do práce pěšky, čímž prý jsem exot. Protože je to tam a zpátky šest kilometrů, tak časem vždy botky zvané čuňasky prošoupu a musím si koupit nové. Za ta léta by nás možná vyšlo levněji, kdybych jezdil do práce autem.

I požádal jsem tradičního prodejce při koupi nových čuňasek o záruku na pět let nebo na tisíc kilometrů, jakož i na záruku mobility – tak jako to kousek vedle dělá prodejce aut. Dostalo se mi toliko strohého poučení, že pokud nechci boty prošoupat, tak ať v nich nechodím.

Co kdyby mi na nové čuňasky něco přihrála místní pobočka zdravotní pojišťovny? Však chůze je zdravá, já ji udatně propaguji a ještě poctivě platím pojistné. „Když můžete denně chodit do práce a zpátky šest kilometrů, tak nemáte nárok vůbec na nic“ vyprovodila mne paní přepážková pobočková, „a navíc prý nesbíráte víčka - že se nestydíte, člověče!“

Na sociálku jsem raději ani nešel, pamětliv loňské rvačky s kerberosem, když jsem na pobočku přišel lišácky vyzvídat, jak naložili s mými odvody sociálního pojištění za rok 2015.

„Tak zkus požádat o dotaci,“ pravila manželka, „dnes jsou dotace na kdejakou pitomost, tak třeba budou i na prošoupané čuňasky. Však platíš daně jako mourovatej!“

To je pravda. Za daně, které jsem naší vlasti od roku 1987 mourovatě odvedl, bych si dnes mohl koupit Rolls-Royce včetně pikolíka s psími dečkami a šampaňským na pozlaceném tácu pro obsloužení cestujících na zadních sedadlech. Tak proč by mi na oplátku stát prostřednictvím úřadu nemohl píchnout aspoň s těmi prošoupanými čuňaskami?

Já: Vážený úřade, žádám tímto o dotaci na výměnu prošoupaných čuňasek.

Úřad: Vážený pane, Vaši žádost registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme Vás o vyplnění přiloženého formuláře žádosti o dotaci na výměnu prošoupaných čuňasek.

Já: Vážený úřade, v příloze Vám formulář posílám.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme o dodatečné vyplnění kolonky „počet prošoupaných čuňasek“.

Já: Vážený úřade, počet prošoupaných čuňasek: 2.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme o zdůvodnění Vámi uvedeného počtu prošoupaných čuňasek.

Já: Vážený úřade, počet prošoupaných čuňasek jsou dvě, poněvadž mám dvě nohy.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme o specifikaci, kolik prošoupaných čuňasek je levých a kolik pravých.

Já: Vážený úřade, jedna čuňaska je levá, poněvadž mám jednu nohu levou, a jedna čuňaska je pravá, poněvadž mám jednu nohu pravou.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme o kontrétní popis, k čemu prošoupané čuňasky používáte.

Já: Vážený úřade, čuňasky používám k chůzi do práce a zpátky.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme o zdůvodnění Vámi uvedeného způsobu používání prošoupaných čuňasek.

Já: Vážený úřade, čuňasky používám, protože kdybych šel bos po ulici do práce, vypadal bych jako blázen.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....), musíme však konstatovat její nedostatečnost. Vypracujte prosím detailní posouzení využitelnosti prošoupaných čuňasek.

Já: Vážený úřade, to je jako co?

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a sdělujeme, že na základě regulí Výboru pro komplexní posuzování žádostí o dotace na výměnu prošoupaných čuňasek je údaj o počtu a využitelnosti jednotlivých čuňasek neoddělitelnou součástí všech projektů regionálních dotačních programů na výměnu prošoupaných čuňasek. Pro posouzení využitelnosti prošoupaných čuňasek je závazná Směrnice Evropského výboru pro stanovení příčin prošoupání čuňasek. Koeficienty využitelnosti prošoupaných čuňasek pro jednotlivé druhy činností jsou uvedeny na str. 347 „Metodického pokynu pro podávání žádostí o dotace na výměnu prošoupaných čuňasek“, který je k dispozici na příslušném ministerstvu každého členského státu EU.

Já: Vážený úřade, takovou hovadinu dělat nebudu a žádám Vás, abyste si Vaši dotaci strčil za klobouk.

Úřad: Vážený pane, Váši žádost registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme Vás o vyplnění přiloženého formuláře žádosti o strčení dotace za klobouk.

Že ona ta moje drahá polovička zase měla pravdu – že dnes jsou dotace na kdejakou pitomost? Inu, když má úřad připraven dotační program na čuňasky, aniž by si ověřil, co to je - proč by tedy nemohl mít dotační program na pitomost? Co je pitomost, to přeci každý ví. Nebo ne?

Autor: Zdeněk Šindlauer | neděle 2.4.2017 7:36 | karma článku: 30.08 | přečteno: 1061x

Další články blogera

Zdeněk Šindlauer

Od roku 2027 musí všechny silnice vést s kopce

Během jízdy po silnici s kopce spalovací motor při zařazené rychlosti nemá žádnou spotřebu a tudíž neprodukuje žádné emise. Vlády unijních zemí proto musí do roku 2027 zajistit, aby všechny silnice vedly s kopce.

17.9.2017 v 7:35 | Karma článku: 37.39 | Přečteno: 1497 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Heč, Vopičková, zdolal jsem Hůrku!

A dal jsem ji bez kyslíkové masky a v letních čuňaskách, v nichž chodím do práce. Akorát jsem na vrcholku funěl jak hroch v říji, neb jsem těsně před výstupem dočista zblbnul a zdolal horu jedním náběhem - jako za mlada.

10.9.2017 v 7:35 | Karma článku: 17.94 | Přečteno: 303 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Učitelům se počet zubů zvýší o 50 %

Mí učitelé mě kdysi hodlali pohlavkovat, škrtit, smažit, krájet na nudličky, rozpouštět v kyselině, zahrnout buldozerem do škarpy, rozšmelcovat do bas na pivo, užabákovat a i zabít.

3.9.2017 v 7:35 | Karma článku: 30.69 | Přečteno: 942 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Holky z rozmnožovny

Kdysi jsem psal, že v každé fabrice jsou vždy nejdůležitější vrátný, uklízečka a mzdová účetní. Ale v každé pořádné fabrice také byla kancelář, jejíž dveřní kliky se každý zralý muž chápal v nevšední úctě, vece „jdu se množit!“

27.8.2017 v 7:35 | Karma článku: 24.64 | Přečteno: 1304 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Pražák

Horňáci a dolňáci

Kdo by neznal ono klasické dělení nás chlapů podle toho, zda jsme víc okouzleni ženskými ňadry nebo klínem.

22.9.2017 v 21:32 | Karma článku: 12.80 | Přečteno: 454 | Diskuse

Klára Tůmová

To bude veselo!

Ne každé vylepšení je opravdu k lepšímu, ne všechno nové přinese ulehčení a pohodlí. Zvlášť když se vyskytne moucha a všechno jde ne úplně dobrým směrem. Jó, tady bude brzy veselo. Ovšem nebudu to já, kdo se pobaví.

22.9.2017 v 21:04 | Karma článku: 7.00 | Přečteno: 199 | Diskuse

Libuse Palkova

Sex je nás-dělá dobře mně i tobě

Povzbuzena úspěchem předchozí soutěže, týkající se názvu jaderné elektrárny, rozhodla jsem se vyhlásit další. O čem bude, snad dostatečně napovídá nadpis, který jsem si vypůjčila z jedné známé písničky.

22.9.2017 v 19:55 | Karma článku: 9.41 | Přečteno: 563 | Diskuse

Jana Slaninová

Hirudoterapie: jak být kruci sexy v plenkových kalhotkách?

"A příště vám dám pijavky na kostrč." Tak. A mám to mít. Aby se nastartovala činnost lymfy a vylepšilo se fungování mého těla co se týče vnitřních ženských orgánů, musím něco vydržet.

22.9.2017 v 19:50 | Karma článku: 10.68 | Přečteno: 238 | Diskuse

Jaroslav Nedobitý

Odstřelovací puška Ruger 10/22 – malorážka na kontrolu “demonstrantů”

Izrael, Pásmo Gazy roku 2000 – ulice jsou opět plné demonstrujících. Takzvaná druhá intifáda je v plném proudu. Demonstrujících je stále víc a víc, hrozí násilnosti.

22.9.2017 v 15:38 | Karma článku: 15.34 | Přečteno: 792 | Diskuse
Počet článků 436 Celková karma 24.74 Průměrná čtenost 1452

Jsem relativně zachovalý daňový poplatník, vybavený jednou manželkou, dvěma dítky, pěti křížky v baťochu na hřbetě, jakož i dvaceti nadnormativními centimetry a kilogramy; dlouholetý technik strojař; zvědavý čtenář; příležitostný pisálek a kreslíř pro radost; občasný tramp a osamocený tulák; milovník krajin všeho druhu, železnic, češtiny a srandy. O věcech veskrze železničních jsem vypotil asi tisíc obrázků, šest knížek a sbírku statí, třeba tady: http://www.zelpage.cz/?story=1&autor=7675

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Co právě poslouchám

více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.