Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak jsem žádal o dotaci na nové čuňasky

2. 04. 2017 7:36:01
Rád chodím do práce pěšky, čímž prý jsem exot. Protože je to tam a zpátky šest kilometrů, tak časem vždy botky zvané čuňasky prošoupu a musím si koupit nové. Za ta léta by nás možná vyšlo levněji, kdybych jezdil do práce autem.

I požádal jsem tradičního prodejce při koupi nových čuňasek o záruku na pět let nebo na tisíc kilometrů, jakož i na záruku mobility – tak jako to kousek vedle dělá prodejce aut. Dostalo se mi toliko strohého poučení, že pokud nechci boty prošoupat, tak ať v nich nechodím.

Co kdyby mi na nové čuňasky něco přihrála místní pobočka zdravotní pojišťovny? Však chůze je zdravá, já ji udatně propaguji a ještě poctivě platím pojistné. „Když můžete denně chodit do práce a zpátky šest kilometrů, tak nemáte nárok vůbec na nic“ vyprovodila mne paní přepážková pobočková, „a navíc prý nesbíráte víčka - že se nestydíte, člověče!“

Na sociálku jsem raději ani nešel, pamětliv loňské rvačky s kerberosem, když jsem na pobočku přišel lišácky vyzvídat, jak naložili s mými odvody sociálního pojištění za rok 2015.

„Tak zkus požádat o dotaci,“ pravila manželka, „dnes jsou dotace na kdejakou pitomost, tak třeba budou i na prošoupané čuňasky. Však platíš daně jako mourovatej!“

To je pravda. Za daně, které jsem naší vlasti od roku 1987 mourovatě odvedl, bych si dnes mohl koupit Rolls-Royce včetně pikolíka s psími dečkami a šampaňským na pozlaceném tácu pro obsloužení cestujících na zadních sedadlech. Tak proč by mi na oplátku stát prostřednictvím úřadu nemohl píchnout aspoň s těmi prošoupanými čuňaskami?

Já: Vážený úřade, žádám tímto o dotaci na výměnu prošoupaných čuňasek.

Úřad: Vážený pane, Vaši žádost registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme Vás o vyplnění přiloženého formuláře žádosti o dotaci na výměnu prošoupaných čuňasek.

Já: Vážený úřade, v příloze Vám formulář posílám.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme o dodatečné vyplnění kolonky „počet prošoupaných čuňasek“.

Já: Vážený úřade, počet prošoupaných čuňasek: 2.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme o zdůvodnění Vámi uvedeného počtu prošoupaných čuňasek.

Já: Vážený úřade, počet prošoupaných čuňasek jsou dvě, poněvadž mám dvě nohy.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme o specifikaci, kolik prošoupaných čuňasek je levých a kolik pravých.

Já: Vážený úřade, jedna čuňaska je levá, poněvadž mám jednu nohu levou, a jedna čuňaska je pravá, poněvadž mám jednu nohu pravou.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme o kontrétní popis, k čemu prošoupané čuňasky používáte.

Já: Vážený úřade, čuňasky používám k chůzi do práce a zpátky.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme o zdůvodnění Vámi uvedeného způsobu používání prošoupaných čuňasek.

Já: Vážený úřade, čuňasky používám, protože kdybych šel bos po ulici do práce, vypadal bych jako blázen.

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....), musíme však konstatovat její nedostatečnost. Vypracujte prosím detailní posouzení využitelnosti prošoupaných čuňasek.

Já: Vážený úřade, to je jako co?

Úřad: Vážený pane, Vaši odpověď registrujeme pod č.j. (.....) a sdělujeme, že na základě regulí Výboru pro komplexní posuzování žádostí o dotace na výměnu prošoupaných čuňasek je údaj o počtu a využitelnosti jednotlivých čuňasek neoddělitelnou součástí všech projektů regionálních dotačních programů na výměnu prošoupaných čuňasek. Pro posouzení využitelnosti prošoupaných čuňasek je závazná Směrnice Evropského výboru pro stanovení příčin prošoupání čuňasek. Koeficienty využitelnosti prošoupaných čuňasek pro jednotlivé druhy činností jsou uvedeny na str. 347 „Metodického pokynu pro podávání žádostí o dotace na výměnu prošoupaných čuňasek“, který je k dispozici na příslušném ministerstvu každého členského státu EU.

Já: Vážený úřade, takovou hovadinu dělat nebudu a žádám Vás, abyste si Vaši dotaci strčil za klobouk.

Úřad: Vážený pane, Váši žádost registrujeme pod č.j. (.....) a žádáme Vás o vyplnění přiloženého formuláře žádosti o strčení dotace za klobouk.

Že ona ta moje drahá polovička zase měla pravdu – že dnes jsou dotace na kdejakou pitomost? Inu, když má úřad připraven dotační program na čuňasky, aniž by si ověřil, co to je - proč by tedy nemohl mít dotační program na pitomost? Co je pitomost, to přeci každý ví. Nebo ne?

Autor: Zdeněk Šindlauer | neděle 2.4.2017 7:36 | karma článku: 29.19 | přečteno: 1023x

Další články blogera

Zdeněk Šindlauer

Ale já jsem si zpíval!

„Tak jak? Zpíváš si?“ povykuji napříč naší Broadwayí, vida Jardu. „Tovižejo! Akorát nesmím moc votvírat hubu, aby mi nevypadly zuby!“ burácí ctihodná odpověď a chodci pohoršeně se obracejíce vrážejí do kandelábrů.

18.6.2017 v 7:35 | Karma článku: 18.56 | Přečteno: 381 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Jak jsme konfigurovali práci snů

Vzpomínali jsme s ajťáky, jak kdysi vynalezli konfigurátor na výběr manželky, načež jim z toho po kolektivním a realistickém zadání vstupních dat vylezlo, že ideální manželkou je Mirek Dušín.

11.6.2017 v 7:35 | Karma článku: 19.19 | Přečteno: 519 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Nejznámnější český úředník vyšel z úřadu

V pátek, již několik minut před koncem zkrácené pracovní doby, se před úřadem o výhodná místa přetlačovali novináři a televizní štáby, aby jako první zaznamenali odchod nejznámnějšího českého úředníka Káji Jiřínka z úřadu.

28.5.2017 v 7:35 | Karma článku: 19.24 | Přečteno: 794 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Tak kdypak se svezu českou rychlodráhou?

Mršky křížky podél mé nitě života počínají mi strouhat mrkvičku a tak mne tu a tam chytají roupy a vznešeně přemýšlím, čeho slavného se ještě možná dožiju. Vždyť nám naslibovali ne hory a doly, ale přímo Himaláje a Grand kaňony.

21.5.2017 v 7:35 | Karma článku: 22.40 | Přečteno: 415 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Ladislava Šťastná

Jak to vnímám já:... a nezaprší... a nezaprší... a nezaprší...

Tak prý nám konečně nastalo astronomické léto. No, já bych řekla, že ho tu už pár dní máme. Alespoň soudě dle pohledu z okna...

22.6.2017 v 20:20 | Karma článku: 8.39 | Přečteno: 256 | Diskuse

Jan Pražák

Ve víně je pravda

„Lojzo, dvojku bílý Rulandy, jako každej tejden.“ Tak dneska jsou to akorát dva roky, co se mi zabil můj jedinej syn. To je strašný. Bože, proč já mu tehdá to blbý lezení po horách nedokázala rozmluvit.

22.6.2017 v 19:09 | Karma článku: 9.98 | Přečteno: 310 | Diskuse

Jana Slaninová

Pražení pražští pracující

Pocení. Pobíhání. Povadlé plandání podle plotů. Povívání papírem. Pohlédnutí prdelkám po poprsí. Pánové, prosím! Pomalu!

22.6.2017 v 17:20 | Karma článku: 10.56 | Přečteno: 282 | Diskuse

Mário Oláh

Zápis z magického denníka Fratera Saepesa - XVIII.VI.MMXVII

Dokonalý cyklus Veľkej arkány dvadsiatich dvoch zápiskov narušuje dvadsiaty tretí zápis z magického denníka Fratera Saepesa. Frater Saepes použil semeno rastliny sily zvanej Čertov šalát k tomu, aby si zrekapituloval časť života.

22.6.2017 v 13:09 | Karma článku: 12.01 | Přečteno: 120 |

David Dvořák

Přínos senátora Milana Štěcha České republice.

Senátor Štěch opět zaperlil – navrhuje, aby „pseudoživnostníky“ udávali sousedé nebo jiní, kteří na ně narazí. Zvrácenost myšlenky lze srovnat s odměnou za dopadení atentátníků na R. Heydricha.

22.6.2017 v 12:42 | Karma článku: 41.23 | Přečteno: 1508 | Diskuse
Počet článků 423 Celková karma 23.10 Průměrná čtenost 1467

Jsem relativně zachovalý daňový poplatník, vybavený jednou manželkou, dvěma dítky, pěti křížky v baťochu na hřbetě, jakož i dvaceti nadnormativními centimetry a kilogramy; dlouholetý technik strojař; zvědavý čtenář; příležitostný pisálek a kreslíř pro radost; občasný tramp a osamocený tulák; milovník krajin všeho druhu, železnic, češtiny a srandy. O věcech veskrze železničních jsem vypotil asi tisíc obrázků, šest knížek a sbírku statí, třeba tady: http://www.zelpage.cz/?story=1&autor=7675

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Co právě poslouchám

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.